Lifestyle and Fashion Blog Theme for Everyone!

No products in the cart.

Mam flagę Francji na profilowej – jestem idiotą.

[fb_button]
Nastały takie czasy, że po tym, gdy dochodzi do wielkiej tragedii, nie zastanawiamy się co zrobić, by jakkolwiek pomóc osobom poszkodowanym… Tylko, dlaczego ktoś zmienił sobie fotkę profilową na Facebooku.


Na początku kilka zdań wyjaśnienia. Gdy jakiś czas temu Facebook umożliwił dodanie tęczy do profilówki, nie skorzystałem z tej opcji. Czemu? Bo nie uważam, że orientacja jest czymś co wymaga usprawiedliwiania i tłumaczenia.


Nie uważam też, że trzeba to jakoś specjalnie zaznaczać m.in. poprzez zmianę profilówki. Co więcej, wydaje mi się, że w ówczesnym czasie, większość po prostu „szła za tłumem”. Nawet jeśli ktoś miał inne zdanie odnośnie związków partnerskich, to wstawiał sobie tęcze do profilówki… bo było to modne. No i co? I nic.


Dodał sobie, to sobie dodał, jego sprawa. Ja nie potrzebowałem zmieniać zdjęcia, by cokolwiek udowodnić. Ale też nie twierdziłem, że osoby, które tak zrobiły, to skończeni idioci.


Ale wróćmy do dzisiejszego wpisu. Bo to co czytam na społecznościówkach jest tak pełne nienawiści, że zastanawiam się skąd to wszystko się bierze. Serio, wstyd mi za moich znajomych…


To co udało mi się zaobserwować.



1. Ci, którzy zmienili profilówkę to idioci.


Ale, że jak? Zmieniłem profilówkę i jestem idiotą? Bo co, bo chciałem się z kimś zjednoczyć? Bo chciałem pokazać, że w tym czasie wspieram Francuzów? To co, jak zmieniłem profilówkę, gdy tsunami zalało Japonię, też byłem idiotą? Wiecie co to symbolika? Chyba nie.


Czasy się zmieniły, kiedyś po prostu nie było takiej opcji jak „dodanie filtru” na profilowej, bo nie było Facebooka… I wiecie co? I ludzie dodawali sobie [*] w opisie na GG. I co byli debilami? Sam tak robiłeś/aś. A jeszcze wcześniej jak nie było Internetu? Ludzie wychodzili na zewnątrz, zapalali znicz. Powiedz tym ludziom, że są idiotami.


Powiem więcej, nawet jeśli ktoś dodał sobie filtr, bo to jest modne, to ma do tego prawo. Tylko nie wiem czy wiecie, ale modne jest to, żeby lać z tego „co jest modne”. Także wiecie.


Nie chcesz zmieniać profilówki, przecież nie musisz. Ja też nie zmieniłem profilówki na tęczę i nigdy tego nie zrobię. Chcesz się podzielić tym, że nie musisz zmieniać profilowej, OK. Dodaj wpis, zażartuj z tego, ale po co od razu ta agresja? Po co ta frustracja? Myślisz, że jesteś lepszym człowiekiem? Nie, nie jesteś. W tym momencie jesteś gburem, który dopierdala się do wszystkiego, byleby mieć inne zdanie w danym temacie i pokazać, że wszyscy w okół ciebie to debile. Jesteś po prostu hejterem, który nawet w takim momencie szuka czegoś do czego można się dopierdolić.


PS. twoi idole to też idioci – zobacz ich profilówki.


Aha jak będziesz oglądał/a w sobotę El Clasico, to wiedz jedno. Wszyscy zgromadzeni na meczu, łącznie z piłkarzami, to idioci. Czemu zapytasz? Bo na 100% będzie „minuta ciszy”, a przecież coś takiego nikomu nie pomoże. Tylko debile robią bezużyteczne rzeczy, także ten.



2. Francuzi są sobie winni.


Najgorsze skurwysyństwo jakie ostatnio czytałem. Osoby, które zginęły są winne temu, że grupa oszołomów (nie ważne pod czyją wodzą) dokonała zamachu? Albo może temu, że władze podejmują takie decyzje a nie inne? No to chyba jakiś żart. Wyobraźmy sobie, że ktoś dokonuje zamachu w Polsce, giną członkowie waszej rodziny. To co? Jesteście sami winni temu, że ktoś dokonał zamachu?



3. Na pewno im pomożecie.


Zdziwilibyście się bardzo. W dniu tragedii siedziałem na Periscope. Oglądałem transmisje osób będących wtedy w Paryżu, ale także Francuzów transmitujących wszystko na bieżąco. Głupie „jesteśmy z Wami” dodawało im otuchy. Usłyszałem ogromną wdzięczność. Usłyszałem wielkie wzruszenie. Usłyszałem zjednoczenie.


Ale przecież ty zrobisz coś więcej… pojedziesz i wybijesz członków ISIS co do jednego… Albo może odkryjesz, że tak naprawdę to znacznie grubsza sprawa, aniżeli nam się wydaje? Ta jasne. Nie zrobisz nic, oprócz swojego pierdolenia, jacy to wszyscy są źli, śmieszni i żałośni.



4. A „flagę biało czerwoną” ustawiłeś?


Tylko po co? Skoro przecież tylko debile zmieniają sobie profilówkę? A bo to niby inna symbolika?



5. Facebook powinien dać możliwość dodania „filtru” w każdym przypadku.


Owszem. W czwartek bombardowany był Liban. Jeśli ktoś chciał, mógł dodać sobie profilówkę, kto komu zabronił? Jeśli tego nie zrobiłeś, to przecież nie musiałeś… Czy ktoś musi zobowiązywać się do zmiany swojego zdjęcia za każdym razem, gdy na świecie dzieje się źle? Żyj swoim życiem. Chcesz zmieniać to zmieniaj, nie chcesz nie musisz.



6. To wszystko to grubsza sprawa.


Naprawdę trudno mi uwierzyć, że za zamachem nie kryje się coś większego. Według mnie jest to przemyślana akcja, która dąży do podziału Europy. „Oni” chcą żebyśmy kłócili się z każdym i o wszystko. Począwszy od wyznania, skończywszy na drobnych rzeczach, jak zmiana profilówki. Jak widać skutecznie im to wychodzi, bo… Nazwijcie mnie hipokrytą, ale tak naprawdę obawiam się uchodźców i nie chcę islamizacji Europy… Wiem, że nie każdy wyznawca Islamu jest zły, ale bliżej mi do stwierdzenia „Polska dla Polaków”, aniżeli do tzw. „Multi-Kulti”.


Czy to oznacza, że jestem nietolerancyjny? Nie.



Ja po prostu mam pewne obawy (słuszne z resztą). Nie chcę niczyjej krzywdy, każde życie jest ważne, ale mam swoje zdanie… i tak samo mogę mieć obawy. Daleko mi od atakowania kogoś za wyznanie, poglądy, czy cokolwiek innego… Ale jeśli ktoś lub coś robi jakąkolwiek „krzywdę” drugiemu człowiekowi,  to nie muszę się na to zgadzać, nawet za cenę „bycia nietolerancyjnym”.



PS. w tym tygodniu ustawię sobie profilówkę z „Hala Madrid” na dole zdjęcia, ale ze mnie idiota…

 
[fb_button]
 

Sprawdź inne moje teksty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *