Lifestyle and Fashion Blog Theme for Everyone!

No products in the cart.

Filipie. Nie potrzebujesz tego typu wpisów.

[fb_button]
Przeglądam właśnie Facebooka i widzę, że zagrzmiało. Wszystko zaczęło się od jednego wpisu. Filip Chajzer na swoim facebookowym profilu dodał zdjęcie niejakiego Madoxa i Mateusza Magi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie tzw. „zaczepny” tekst.


Na wstępie dodam, że nie przepadam zarówno za Magą jak i Madoxem. Nie, absolutnie nie chodzi mi o ich wygląd. Zwłaszcza, że sam jeszcze dwa lata temu, swym wyglądem wkurzałem dresów. Po prostu ich sposób bycia mi nie odpowiada, ale nie o tym teraz.

No to o co chodzi?

Poniżej, oryginalny wpis dodany przez Filipa Chajzera – link

 

facebookmaga

 

Jedyne pytanie jakie mi się nasuwa to… Chajzer, po co Ci to?

Czy rzeczywiście potrzeba prowokować ludzi do tzw. hejtu? Wiem, że miało być zabawnie i komicznie. Zapewne Chajzer nie miał niczego złego na myśli, ale intencje to tylko jedno… No bo zobaczcie:


a) Dla jednych, tego typu wpis będzie atakiem na ich prywatną indywidualność.

Bo jak można obrażać czyjeś indywiduum? „Bo jak jesteś inny, to wszyscy się krzywo patrzą” – nawet gdy tak nie jest. „Nie szanujesz tego kim jestem, to nie szanujesz nikogo” itepe.


b) Dla drugich, będzie to potwierdzenie, że jak wyglądasz inaczej, to trzeba po tobie „jechać”.

Bo skoro dziennikarz tak pisze, to przecież o czymś to świadczy. A nawet gdyby tak nie napisał, to wiecie, że „rurki noszą pedały”, „długie włosy to dla dziewczyn”, „emo”, „on nie jest prawdziwym facetem” itepe.


c) Dla trzecich, będzie to obojętne. I będą mieli to w dupie.

 


Mimo wszystko. Każdy ma prawo, by wyglądać jak chce. Dopóki ktoś nie robi nikomu krzywdy, jest ok. Jeśli nie podoba ci się, że ktoś ubiera się „inaczej”, to twój problem i to z tobą jest coś nie tak, nie z tym kimś. Jeśli nie lubisz łysych, to też jest to twój problem. Teksty w stylu, że ktoś nie jest mężczyzną, bo nie wygląda jak „prawdziwy mężczyzna” są słabe, tak samo jak mówienie, że wszyscy umięśnieni faceci to tępe koksy. Pomimo upływu lat (kiedy to emo w Polsce było modne?), nasze społeczeństwo niczego się nie nauczyło. Szkoda tylko, że w to wszystko mieszają się jeszcze dziennikarze.


Słabe i niepotrzebne. Idź, wyjdź i zamknij drzwi. Mam nadzieję, że Wam „wsio rybka”, jak kto wygląda i nie dacie się nabrać na tego typu niepotrzebne prowokacje.


Ja powiem tak: Filipie, nie potrzebujesz tego typu wpisów!

 [fb_button]
 

Sprawdź inne moje teksty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *