
Przy okazji zapraszamy również na Instagramowy profil od Krystiana – marketing, reklama, nowe media, rozwój, przemyślenia, media, popkultura, kultura geekowska, sport, piwo itp
Wyjazd przez przypadek
Do Muzeum Wsi Opolskiej wybraliśmy się dosyć spontanicznie. Co prawda już wcześniej podczas naszego pierwszego wyjazdu do Opola chcieliśmy odwiedzić to miejsce… jednak urok tego miasta spowodował, że postanowiliśmy odłożyć wizytę w Muzeum na kolejny raz. Ten z kolei przyszedł szybciej niż się tego spodziewaliśmy. W sobotę mieliśmy jechać do zupełnie innego miejsca, ale przez sytuację na którą nie mieliśmy wpływu, musieliśmy zmienić plany. Szybko padła więc decyzja – jedziemy do Muzeum Wsi Opolskiej.
Informacje podstawowe
Muzeum znajduje się ok. 5 km od centrum Opola (ul Wrocławska 174). Najlepiej dojechać tam autem – na miejscu znajdziecie bezpłatny parking.
Jeśli jednak wolicie podróż komunikacją miejską, to zachęcamy Was do odwiedzenia strony Muzeum Wsi Opolskiej, gdzie dowiecie się wszystkich potrzebnych informacji. Zawsze możecie dojechać też Uberem, taksówką itp. z centrum Opola
Koszt biletu za osobę dorosłą to 12 zł – możecie kupić bilety Online.
Zwiedzamy
Po zakupieniu biletów przeszliśmy przez bardzo nowoczesną metalową bramkę, by naszym oczom ukazały się zabudowania drewniane z ok. XVII wieku.
Do wyboru są dwie trasy zwiedzania: dłuższa (czerwona) i krótsza (niebieska). Przy czym zdecydowanie polecamy wybrać tą czerwoną Dodatkowo trasy są bardzo przyjemne do spacerowania. Panuje tu cisza i spokój, jest bardzo dużo zieleni, słychać śpiew ptaków i szum drzew. Jednym słowem sielsko.
Przejście tej dłuższej trasy zajmuje +/- 2 godziny. Podczas zwiedzania warto również posłuchać opowieści przewodników, którzy znajdują się przy ważniejszych atrakcjach. Każda z osób, z którą rozmawialiśmy przekazała nam dużo ciekawych informacji.
W niektórych budynkach znajdują się zdjęcia, wystawy oraz pomieszczenia zaaranżowane w sposób taki jak dawniej.
Życie na wsi
Na terenie opolskiego skansenu znajduje się również budynki zaaranżowane na szkołę, karczmę i wiejski sklep. Ponadto jest też drewniany kościół z 1613 roku, przeniesiony na teren muzeum z Gręboszowa. W kościele znajduje się Droga Krzyżowa nieznanego autora polskiego pochodzenia.
Wycieczka była dla nas miłym przeżyciem i musimy przyznać, że coraz chętniej zagłębiamy się w koncepcję Slow Life Serdecznie zachęcamy Was do tego abyście zaczęli poznawać swoją okolicę. Być może okaże się, że zaledwie godzinę drogi od Waszego miasta, swój urok skrywa jakieś nieodkryte jeszcze przez Was miejsce.
Poniżej wrzucamy Wam jeszcze kilka ujęć z Muzeum Wsi Opolskiej. Cieszcie oczy razem z nami
Na terenie muzeum znajduje się również restauracja, ale to już w innym wpisie.
Byliście kiedyś w takim skansenie?
Zapraszamy na naszego INSTAGRAMA .
Anna & Krystian Kruk
Do Jeff’sa wybieraliśmy się od prawie trzech lat… Początkowo mieliśmy wpaść, świętować Krystiana urodziny, później planowaliśmy obiad na inne okazje…
ClaudiaMorningstar
Byłam tam kiedyś, urokliwie, ale wolę „cywilizację”