Lifestyle and Fashion Blog Theme for Everyone!

No products in the cart.

Odlotowe Walentynki, czyli wspominamy dalej…

12

Już za tydzień Święto Zakochanych. Czyli kolejny powód, żeby sprawić sobie nawzajem radość. Ktoś powie, że okazywanie sobie uczuć raz do roku jest co najwyżej śmieszne. Ale przecież nikt nikomu nie broni bycia wobec siebie czułym na co dzień…

Niedawno był Tłusty Czwartek. Zjedliście pączka? (my też :D) No ale przecież pączka możecie zjeść też w każdy inny dzień, prawda? No właśnie. A zatem nie namawiamy nikogo do zmieniania swoich przekonań, jedynie zachęcamy do skorzystania z kolejnej okazji w roku, do celebrowania swojego związku (niekoniecznie musi to być akurat 14 lutego).

Gdy na kalendarzu pojawia się luty, to wiemy że 2 daty mamy już „zarezerwowane” tylko dla siebie. Ostatnio pisaliśmy o naszej 6-tej rocznicy. Koniecznie sprawdźcie! Zwłaszcza, jeśli tak jak my lubicie sushi.

Dziś natomiast będzie „Odlot”. Ale że co? No, „Odlot„, w dodatku katowicki. Tak bowiem nazywa się restauracja, w której Mąż zrobił rezerwację na walentynkową kolację. Kiedyś nie byłam zbytnio przekonana do „z góry zaplanowanego” przez restaurację menu. Jednak pomyślałam sobie, że tak czy owak chcieliśmy sprawdzić ten lokal, więc czemu by nie zaryzykować. I bardzo dobrze, że zaryzykowałam
Mąż: no ja myślę!
Z resztą, zaraz sami się przekonacie.

WP_20150214_017

Chce ktoś kupić silnik do samolotu?

Wnętrze restauracji jest stricte powiązane z tematyką lotnictwa. Praktycznie przy każdym stoliku powieszone jest stare zdjęcie/plakat/ilustracja przedstawiająca samoloty. Nam akurat trafiła się „pantera”.

TravelTip: restauracja znajduje się na terenie lotniska Muchowiec w Katowicach. Z tego względu polecamy wybrać się tam w ciągu dnia, aby móc podziwiać wylatujące samoloty. Kto wie, może przy okazji odkryjecie w sobie nową pasję.
 

WP_20150214_035

Na przystawkę „wleciały” królewskie krewetki w sosie kokosowym. Na bogato.

Następnie przypłynęły zupki. Mężowy rosół oraz krem z czerwonej soczewicy dla Żony. Czyli tradycja vs nowoczesność. Mąż: nie, żeby ze mnie był jakiś tradycjonalista czy coś.

WP_20150214_030

Rosolindo – w sensie tak u Żony w domu mówiło się na rosół

WP_20150214_017 (2)

Soczewica, grzaneczki, jogurcik.


Dania główne: czyli dla Męża mięsko, a dla Żony rybka.

roladki

Roladka ze schabu wypełniona grzybowo-drobiowym musem z winnym sosem. Jako dodatki: kalafior romanesco z palonymi migdałami i ziemniaki bubble squick.

WP_20150214_019

Pieczona dorada z marchewkowym puree z koniakiem, podana na grzybowym risotto z groszkiem cukrowym.


Pora na słodkie zwieńczenie wieczoru.

WP_20150214_060

Pomarańczowa panna cotta, malinowy sos, mus z białej czekolady w słodkim koszyczku.

WP_20150214_050

Czekoladowy fondant z sosem bailey’s i waniliowymi lodami w cieście tiulowym.

W takim oto „odlotowym” stylu świętowaliśmy zeszłoroczne Walentynki. Wszystkie dania były smaczne i elegancko podane. Warto również wspomnieć o sympatycznej obsłudze. Restauracja mile nas zaskoczyła, gdyż z zewnątrz nie prezentuje się jakoś wybitnie. Za to środek robi wręcz odwrotne wrażenie. Atmosfera jest kameralna i bardzo przytulna. Jeszcze kiedyś tam wrócimy i może nawet zdecydujemy się na podniebne szaleństwa

WP_20150214_005

Żona pozdrawia.

WP_20150214_004

Mąż też pozdrawia.

12


 

Zobacz inne nasze teksty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *