Lifestyle and Fashion Blog Theme for Everyone!

No products in the cart.

#MatrasChallenge – ile książek jesteś w stanie kupić za 100 złotych?

Jakiś czas temu na naszym InstaStories wspominaliśmy o akcji #MatrasChallenge, w której wzięliśmy udział. Dziś przyszła pora na obiecany wpis

Na czym polega akcja #MatrasChallenge ?

Do akcji zostaliśmy zaproszeni przez Miłosza z kanału YT „Z kamerą wśród Książek„, który jest pomysłodawcą challengu. Naszym zadaniem było zakupić możliwie jak największą ilość książek w księgarni Matras, za kwotę 100 złotych. Sporym utrudnieniem okazało się wybranie takich książek, które sami chętnie byśmy przeczytali, a niekoniecznie tylko tych najtańszych (po 2, 3 zł). Celem akcji jest uświadomienie wszystkim, że za niewielki koszt można kupić sporo ciekawej lektury.

No to zacznijmy poszukiwania

Ile i jakie książki kupiliśmy za 100 zł?

Wydawać by się mogło, że za sto złotych zazwyczaj jesteśmy w stanie kupić z dwie, trzy książki. Nam udało się wybrać aż 7 pozycji! Musimy się jednak Wam do czegoś przyznać, przekroczyliśmy budżet o nieco ponad 3 zł.

Czarna Seria - Håkan Nesser "Człowiek bez Psa" cz. 1 i 2

Skandynawskie kryminały to zawsze dobry traf. Gwarancja wciągającej historii i twistów fabularnych. Dodatkowo na okładce było zdjęcie ptaka, co mimo wszystko w naszym przypadku, miało swoją wartość dodaną. Niby nie ocenia się książek po okładce, a jednak

Cena regularna jednej części 13, 99 zł. Dwupak wybrany przez nas 19,99 zł.

Tracy Hickman - "Wayne: Mściciel z Gotham"

Jedyna powieść o Batmanie za 3,28 zł to całkiem niezły deal. Grzechem było nie wziąć. Zwłaszcza, że cena regularna to 32,90 zł, więc zniżka na poziomie 90%. Ponadto Krystian uwielbia Batmana.

Hannes Råstam - "Seryjny morderca Thomas Quick"

Po filmie „Zabójcy Bażantów” zaintrygował nas świat skandynawskich kryminałów. Zobaczyliśmy, że „Seryjny Morderca Thomas Quick” jest aż w 50% zniżce. Wzięliśmy bez zastanowienia. Przy okazji, jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć filmu pt. „Wybawienie” – zachęcamy, zwłaszcza, że wciąż grają go w kinach.

Cena regularna: 39,90 zł, Cena po promocji: 19,95 zł.

Anna Idzikowska-Czubaj - "Rock w PRL-u. O paradoksach współistnienia"

Oboje lubimy słuchać Rocka (oczywiście nie tylko). Wszelkie pozycje z nim związane, zwłaszcza opisujące czasy, w których nie było nas jeszcze na świecie, są dla nas ciekawe. Dodajmy jeszcze fakt, że autorka skupia się na tym jakiej muzyki słuchało polskie pokolenie PRL’u. Tak więc jeśli kiedyś zastanawialiście się czego mogli słuchać Wasi rodzice, to jest to książka dla Was

Cena regularna: 39,90 zł, Cena promocyjna: 9,90 zł

Agnieszka Osiecka - "Dzienniki i zapiski" tom II 1951

Zastanawiało Was kiedyś, jak wyglądały realia powojennej Polski? Nas tak i to nie raz. Biorąc do ręki „Dzienniki…” na początku wydawały się być po prostu biografią Agnieszki Osieckiej. Jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się opisowi, stwierdziliśmy, że książka może dostarczyć wielu interesujących informacji o tamtych czasach. Trzeba tu również zaznaczyć, że Agnieszka miała wtedy tylko 15 lat, więc jej spojrzenie na tamtą Polskę będzie z pewnością czymś odświeżającym.

Cena regularna: 49,90 zł. Cena promocyjna: 24,95 zł

"Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć - Magiczne stworzenia Kolorowanka"

Przeglądając „piramidki” promocyjne nie znaleźliśmy już nic więcej dla siebie. Nie chcieliśmy brać „czegoś na siłę”, dlatego też postanowiliśmy wybrać coś co od dłuższego czasu chodziło za Anią. Oczywiście oboje lubimy uniwersum Harry’ego Pottera, jednak wiecie, w przypadku Ani, słowo „lubi” to zdecydowanie za mało

Cena: 24,99 zł

Podsumowując koszty, za 7 książek zapłaciliśmy
103,06 zł.

Gdybyśmy chcieli kupić te same pozycje w cenach regularnych, zapłacilibyśmy
215,47 zł.

Do #MatrasChallenge nominujemy Julitę z portalu PolacyNieGęsi

Zostałaś nominowana!

Anna & Krystian Kruk

#MatrasChallenge – Naszym zadaniem było zakupić możliwie jak największą ilość książek w księgarni Matras, za kwotę 100 złotych.

Zobacz inne nasze teksty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *