Lifestyle and Fashion Blog Theme for Everyone!

No products in the cart.

Jak zaczęła się nasza przygoda z figurkami Funko POP? + KONKURS

Na  Naszym Instagramie raz na jakiś czas możecie zobaczyć figurki Funko POP. Często w prywatnych wiadomościach wysyłaliście nam zapytania o naszą kolekcję. Pomyśleliśmy, że najlepiej odda to wpis. Zwłaszcza taki, który opisuje naszą historię z tymi figurkami

UWAGA: MAMY DLA WAS KONKURS, W KTÓRYM DO WYGRANIA SĄ FIGURKI POP VINYL! SZCZEGÓŁY ZNAJDZIECIE NA DOLE TEGO POSTA.

Czym tak właściwie są figurki Funko POP! I o co ten cały szum?

Najszybciej będzie odesłać Was do bardzo fajnego dokumentu, który możecie zobaczyć na Netflixie – „Historia Funko”. Swoją drogą polecamy, zwłaszcza osobom, które interesują się tematem. Jeśli zbieracie figurki Funko POP koniecznie musicie zobaczyć, jeśli chcielibyście się dowiedzieć „o co ten cały szum” – również zachęcamy.
Niemniej, jeśli nie macie godziny czterdzieści lub najzwyczajniej w świecie szkoda Wam czasu, to spieszymy z pomocą.

Firma Funko zajmuje się produkcją różnego rodzaju gadżetów, a zwłaszcza figurek, breloków i maskotek. Powstała już w 1998 roku w Stanach Zjednoczonych. Jednak prawdziwy rozwój przyszedł dopiero w 2005 roku, gdzie oprócz zmiany prezesa, firma pozyskała licencje takich marek jak: Marvel, WWE, DC Comics, Lucasfilms, Disney, HBO itp. Co to oznacza w praktyce? Morze figurek z Waszymi ulubionymi postaciami z bajek, gier, filmów, komiksów, książek i wszelkiego rodzaju dobrodziejstwa popkultury. W chwili obecnej są nawet figurki ze sportowcami, piosenkarzami i różnymi znanymi postaciami.

Najsłynniejszą marką firmy jest POP VINYL, która charakteryzuje się specyficznym wyglądem figurek. Cechy szczególne to duże „kwadratowe” głowy i duże okrągłe (zazwyczaj czarne) oczy. Są również wersje bobblehead, w których główki figurek zamocowane są na sprężynie przez co się ruszają.  Co ciekawe występują również tzw. Chase’y figurek czyli limitowane wariacje konkretnego modelu różniące się np. kolorem, albo dodatkowymi akcesoriami. Smaczku dodaje fakt, iż takie figurki w wersji chase są wysyłane losowo na zasadzie kupujecie figurkę X i możecie dostać wersję specjalną tej figurki. Od niedawna figurki te (co nie jest regułą) można również kupić, ale w wyższej cenie.

Jakby tego było mało występują również wersje stricte limitowane i specjalne np. z okazji konwentu, w specjalnych boxach itp. te są znacznie droższe.
Standardowa figurka kosztuje ok 49-55 zł, Chase i limitki 69-199 zł. Można również kupić tzw. movie moments przedstawiające określone scenki z filmów.

Bardzo mocno rozrósł się również rynek wtórny. Zwłaszcza, że produkcja konkretnych modeli figurek nie trwa cały czas. Może się więc okazać, że za parę lat/miesięcy konkretne modele będą niedostępne w regularnej sprzedaży. Dlatego też jeśli podoba Wam się konkretna figurka radzimy ją zakupić. Za jakiś czas jej cena może być od kilku do nawet kilkudziesięciu razy większa. Przykład z 2017 roku – figurka Dumbo, która w normalnej cenie kosztowała ok 9,99£ w  sprzedaży aukcyjnej była wystawiona za blisko 5000£.

Źródło: https://www.gamesradar.com/10-of-the-rarest-most-expensive-funko-pop-vinyls-on-the-planet/

Oprócz POP VINYL popularnymi markami firmy Funko są również: Dorbz, Vinyl Idolz, Vinyl Vixens, Super Deluxe Vinyls i Mystery Minis… ale tych już nie zbieramy. Mamy kilka Dorbzów – z różnych Mystery Boxów.

Co ciekawe aby figurka zachowała swoja stuprocentową wartość lub mogłaby być traktowana jako inwestycja powinno przechowywać się ją w pudełku. My jednak nie przechowujemy figurek w pudełkach. Wypuszczamy je na wolność przez co stają się częścią naszego mieszkania i świetną ozdobą #WolnośćDlaPopów

Jak zaczęła się nasza przygoda z kolekcjonowaniem figurek?

Krystian w czasach dzieciństwa zbierał wszelkiego rodzaju figurki. Miał ich naprawdę bardzo dużo. Większość jednak „porozdawał” po rodzinie dla młodszego pokolenia. Często na konwentach widzieliśmy figurki, które nam się podobały, jednak ich cena w ówczesnym czasie była dla nas zbyt wygórowana. Taka lepsza figurka mogła kosztować ok 200-300 zł, co dla nastoletnich nas było po prostu za dużo. Mijały lata, aż w końcu AXN Polska zorganizowało konkurs z okazji premiery 3 sezonu serialu Hannibal. Do wygrania była figurka głównego bohatera w wersji Pop Vinyl. Krystian wygrał tę figurkę :D Jak tylko przyszła do domu, zagłębiliśmy temat. Okazało się, że takich figurek jest znacznie więcej i że rynek jest ogromny. Co prawda w 2015 nie aż tak jak w chwili obecnej, ale jednak. Ponadto cena figurek w porównaniu do tego co znaliśmy była naprawdę atrakcyjna. W cenie normalnej figurki mogliśmy mieć ok 4-6 POP-ów.

To co skradło nasze serca to spójność wykonania. Niezależnie od tego z jakiej serii jest figurka ma się wrażenie, że są one jedną wielką rodziną. 

To ta figurka: 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Przyszło #hannibal #axn #figurine #figurka

Post udostępniony przez Anna i Krystian Kruk (@onikruki.pl)

Naszymi pierwszymi zakupionymi figurkami były natomiast Hannibal w wersji Wendigo oraz  Pinhead z filmu Hellraiser. Co ciekawe Wendigo jest jedną z najbardziej pożądanych figurek wśród fanów. Co prawda jest jeszcze dostępny, ale jego cena wynosi już ok 50$ – czyli już na ten moment jego wartość wzrosła czterokrotnie.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#rodzina się powiększa ❤ #funko #popmovies #hanniballecter #hellraiser #wendigo #fun #tylewygrac

Post udostępniony przez Anna i Krystian Kruk (@onikruki.pl)

I tak to wszystko się zaczęło. Później założyliśmy sobie aby raz w miesiącu kupić przynajmniej dwie figurki, następnie dawaliśmy je sobie z konkretnych okazji. Teraz kupujemy je regularnie, także ostrzegamy – TO UZALEŻNIA!

 

Z reguły nasi znajomi również zaczęli od kupienia figurki ulubionej postaci, miało skończyć się na określonej serii, tymczasem zaczyna im brakować miejsca.
U nas większość figurek jest wystawiona w naszej biblioteczce w gabinecie, docelowo jednak chcemy zrobić im dodatkowe miejsce w warsztacie-pokoju Geekowskim na piętrze.

Poniżej zapraszamy Was do galerii, gdzie możecie z bliska zobaczyć część naszej kolekcji.

KTÓRE Z POSTACI UDAŁO WAM SIĘ ROZPOZNAĆ?

Zapraszamy na naszego INSTAGRAMA .

A teraz szczegóły konkursu. Mamy dla Was trzy figurki Funko POP – zdjęcia poniżej. Na naszym Stories możecie zadecydować czy jedna osoba wygra wszystkie trzy figurki czy może trzy osoby wygrają po jednej figurce. Aby wygrać nagrody należy zapoznać się z regulaminem i odpowiedzieć nam na następujące pytanie:
„Jak zaczęła się moja przygoda z figurkami Funko POP?”
W przypadku, w którym nie posiadacie jeszcze żadnej figurki, a chcielibyście wziąć udział w konkursie napiszcie
„Dlaczego chcielibyście zacząć zbierać figurki Funko POP?”

Odpowiedzi udzielajcie na naszym Instagramie pod postem konkursowym.
Ponadto dodajcie post lub InstaStories z informacją o konkursie wraz z oznaczeniem minimum dwóch znajomych w celu promocji konkursu oraz profilów instagram.com/onikruki.pl oraz instagram.com/popvinylpl

Konkurs jest przeznaczony dla osób, które obserwują profil instagram.com/onikruki.pl
Sponsorem nagród jest Pop Vinyl
Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ
Życzymy powodzenia i nie możemy się doczekać Waszych świetnych historii
Konkurs trwa do 5 maja 2019 roku – Wyniki będą do 9 maja 2019 na Stronie lub naszym Instagramie.

Anna & Krystian Kruk

Do Jeff’sa wybieraliśmy się od prawie trzech lat… Początkowo mieliśmy wpaść, świętować Krystiana urodziny, później planowaliśmy obiad na inne okazje… 

Zobacz inne nasze teksty.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *