Długo zastanawialiśmy się nad tym czy zakupić karty Cinema City Unlimited. Po ponad trzech miesiącach użytkowania, nie wiemy dlaczego tak długo zwlekaliśmy z tą decyzją!

Ale po kolei. Co to właściwie jest ta "karta Unlimited"?

„Cinema City Unlimited to program abonamentowy oferujący możliwość oglądania nielimitowanej liczby filmów w dowolnym kinie Cinema City w Polsce, za stałą miesięczną opłatą uiszczaną przez co najmniej 12 miesięcy.”

Powyższy opis, jak i inne szczegóły dotyczące samej usługi znajdziecie na stonie Cinema-City. My natomiast opiszemy nasze dotychczasowe wrażenia z korzystania z programu oraz odpowiemy na najczęściej zadawane pytania, które początkowo również nas zastanawiały. Oczywiście część odpowiedzi znajdziecie w regulaminie, inne możecie uzyskać, pytając bezpośrednio pracowników Cinema-City. Przygotowaliśmy dla Was szybką ściągawkę, która przyda się każdemu, kto zastanawia się nad zakupem karty.

A co to to?

Koszty.

Wiemy już czym jest Cinema City Unlimited, zatem drugi aspekt, który wszystkich interesuje to cena. Dostęp do wszystkich kin w Polsce – 42 zł na miesiąc, wyjątkiem jest Warszawa, tam 49 zł miesięcznie.

„Miesięcznie” oznacza, że musicie podpisać umowę. Wszystko możecie załatwić w domu przez Internet. W tym celu wypełniacie formularz – TUTAJ  (pamiętajcie o zdjęciu w dobrej jakości). Długość umowy wynosi 12 miesięcy. Możecie zapłacić z góry (nie ma zniżek, więc się nie opłaca) lub miesięcznie (pierwsza płatność pobierana od razu, następna w każdy dzień miesiąca, w którym podpisaliście umowę). Żeby móc płacić miesięcznie, Wasze konto bankowe musi mieć możliwość automatycznego pobierania środków przez inne konto. Po 12 miesiącach umowa przechodzi na czas nieokreślony.

Czy to ostateczne koszty?

Nie. (Opieramy się teraz na cenach w Katowicach, w Warszawie jest trochę drożej):

Do filmu 3D musimy dopłacić – 2 zł, do filmu w Imax 2D musimy dopłacić – 2 zł, do filmu Imax 3D musimy dopłacić 4 zł (w weekendy 5 zł).
Jeśli nie posiadamy okularów Imax musimy dopłacić 4 zł.

Nie ma natomiast tzw. opłat internetowych (czyli opłat pobieranych podczas zakupu biletu przez Internet, w wysokości  1 zł)

Tak czy owak wydaje się, że sporo tych opłat, prawda?

Też tak początkowo myśleliśmy. Jednak szybko okazało się, że jesteśmy w błędzie. Matematyka „na liczbach”  pokazuje to najlepiej

Przed zakupem karty Unlimited, do kina chodziliśmy ok 4 razy w miesiącu, czasami nawet 6, jak było więcej interesujących nas tytułów.

Zakładając, że 4 razy wybralibyśmy się na środowe tańsze seanse, zapłacilibyśmy od osoby  4×16 +4×1 (opłata internetowa). Za same środowe seanse za jedną osobę zapłacilibyśmy 68 zł.

Załóżmy, że jednak nie w każdą środę pasuje nam iść do kina. Wtedy koszt czterech seansów dla jednej osoby wyniósłby 4×25 + 4×1 (opłata internetowa). Czyli 104 zł.

Zatem żeby karta nam się „zwróciła”, wystarczy że jesteśmy w kinie zaledwie dwa razy w miesiącu. 2×25 + 2×1 = 52 zł.

Przypomnijmy, że abonament wynosi 42 zł.

Ile zatem jesteśmy w stanie zaoszczędzić?

Im częściej chodzimy do kina, tym więcej. Przykładowo nasze 6 wyjść w miesiącu za same bilety, kosztowało nas średnio 312 zł (za dwie osoby, zakładając że wszystko to pokazy 2D, w innych dniach niż środy i weekendy). Za taką samą (a nawet większą) ilość wyjść do kina w miesiącu płacimy 84 zł.

Oszczędność w skali miesiąca wyniosła aż 228 zł!

Oczywiście jak mamy do wyboru IMAX 3D, to wybieramy tego typu seanse, niemniej jednak w dalszym ciągu oszczędzamy sporo, nawet uwzględniając dopłaty do seansów IMAXowych. Zwłaszcza, że odkąd posiadamy karty, do kina wybieramy się średnio dwa razy w tygodniu.

Cieszący się ludzie „Ze Stocka”, ale prawda jest taka, że na seansach w Imaxie też mamy takie miny ^.^

Karta

Karta daje możliwość korzystania tylko i wyłącznie jej posiadaczowi. Oznacza to, że na Waszą kartę do kina nie wejdzie nikt inny. Przed wejściem do sali kinowej – oprócz biletu (ale o tym jak rezerwować/kupować bilety, później) pracownicy proszą o pokazanie karty. Sprawdzają tam też zdjęcie, zatem pamiętajcie żeby było w miarę aktualne.

Na kartę trzeba czekać około dwóch tygodni. Będzie dostępna do odbioru we wskazanym przez Was kinie (jak będziecie odbierać kartę pamiętajcie o dokumencie potwierdzającym Waszą tożsamość), konkretniej w biurze managera. O tym, że karta jest dostępna do odbioru dowiecie się z maila. Nie trzeba chodzić co chwilę i pytać

Z karty można korzystać zaraz po tym jak otrzymacie maila powitalnego. W tym celu wystarczy zrobić sobie screena z wiadomości, którą przesłało Wam Cinema-City (a konkretniej będą tam Wasze zdjęcie, numer karty oraz Wasze dane).

Korzystanie z Karty

Bilety możemy kupić przez Internet. Wchodzimy na stronę Cinema-City, klikamy na (mało widoczne swoją drogą) „zaloguj się jako członek unlimited”. Możemy też zalogować się podczas wyboru rodzaju biletów.

Ważne: jeśli posiadamy dwie karty i chcemy siedzieć koło siebie. Logujemy się na jedno konto i podczas wyboru rodzaju biletów wybieramy  „dwójkę” przy „Unlimited”. Będziemy musieli mieć przygotowany numer drugiej karty. Możemy też wybrać inny rodzaj biletów np. dla znajomych, którzy nie posiadają kart.

Maksymalnie możemy mieć aktywne 3 bilety na „zaplanowane seanse”

Co to oznacza? Przykładowo „kupiliśmy” bilety na poniedziałek, wtorek, środę. Następny bilet możemy kupić, gdy zakończy się poniedziałkowy seans.

Nie możemy kupować biletów na kilka różnych seansów o podobnym czasie emisji…, ale to jest chyba logiczne, bo nikt z nas nie posiada zdolności bycia na raz w dwóch różnych miejscach. Chyba

Oczywiście jeśli konkretny tytuł Wam się spodobał, możecie iść na niego po raz drugi, trzeci, a nawet dziesiąty

Co do biletów. Najwygodniej jest je pobierać sobie na smartfona. Niestety nie ma czegoś takiego jak aplikacja, która zapamiętuje bilety… W ogóle przydałaby się jakaś sensowna aplikacja do tego. W chwili obecnej wszystkie rezerwacje robimy na urządzeniach desktopowych… Z tego co Cinema-City pisało już jakiś czas temu aplikacja jest wdrażana. Zobaczymy.

Inne aspekty

Oczywiście każdy musi realnie ocenić czy karta Cinema-City Unlimited, będzie dla niego korzystna. Pod kątem finansowym pokazaliśmy już, że niemal w każdym przypadku tak jest. No chyba, że ktoś chodzi do kina od święta.  Jednak trzeba wziąć również pod uwagę kwestię ewentualnych dojazdów/ odległości do Cinema-City. Gdyby nie to, że Krystian jest „zmotoryzowany” mielibyśmy niewygodne połączenie do kin Cinema-City. Wtedy też raczej odpuścilibyśmy sobie ten temat. Na szczęście o to nie musimy się martwić

Czy są jakieś minusy?

Dla niektórych może to być umowa terminowa, dla innych kwestia repertuaru. Co do pierwszego punktu… Internet, telewizję czy telefon, też bierze się na umowę minimum roczną, zatem coś za coś. Jeśli chodzi o kwestię repertuaru, nawet na kwiecień (gdzie umówmy się nie ma zbyt dużo premier) mamy zaplanowanych 7 seansów – z resztą sprawdźcie nasze Kinowe Plany.

Nie myślimy o tym żeby rezerwować kino w środy, nie martwimy się tym, że jak coś nam wypadnie to zmarnujemy pieniądze – podchodzimy do tego na zasadzie, nie jutro, to pojutrze. No i przede wszystkim, nie zastanawiamy się nad tym, że „szkoda kasy na ten seans”, albo „film zbiera średnie oceny, może jednak nie warto?”.

W naszym przypadku zakup kart Cinema-City Unlimited był strzałem w dziesiątkę. Jeśli chodzicie do kina minimum 2 razy w miesiącu, nie zwlekajcie! Kupujcie i używajcie tego wszyscy

EDIT: Zapomnieliśmy wspomnieć jeszcze o pokazach przedpremierowych dla posiadaczy kart. Na maila wysyłane są informacje ze szczegółami co gdzie i kiedy. „Zakupu” biletów można dokonać na stronie internetowej.

Anna & Krystian Kruk

Długo zastanawialiśmy się nad tym czy zakupić karty Cinema City Unlimited. Po ponad trzech miesiącach użytkowania, nie wiemy dlaczego…