Lifestyle and Fashion Blog Theme for Everyone!

No products in the cart.

KINOWE PLANY – STYCZEŃ 2018

Witamy Was filmowo w Nowym roku Styczeń to miesiąc wielu ciekawych premier - z resztą jak co roku. Na pewno pojawią się pierwsze "typowo Oscarowe" produkcje, kilka polskich filmów oraz tytuły, które w ogóle nas nie interesują. Czyli tak jak zawsze na początku roku. Koniecznie dajcie znać na co Wy będziecie szli do kina w styczniu.

Wpis jest związany z naszym cyklem Kinowe Plany. Postanowiliśmy nieco go rozszerzyć i dodawać również krótkie informacje odnośnie premier kinowych

"Gra o Wszystko"

Jessica Chastain, Idris Elba, Kevin Costner – więcej dodawać nie trzeba. Chociaż, z drugiej strony, ostatnimi czasy powstawały produkcje z wielkimi gwiazdami, które nie do końca wyszły tak jakbyśmy chcieli. Mimo to wszystkie znaki na niebie wskazują, że będzie to dobry film. 82% na Rotten Tomatoes również zachęca. Za scenariusz odpowiada Aaron Sorkin (scenarzysta m.in. w the Social Network czy Steve Jobs). Będzie dobrze, chociaż Anię trailery nie do końca przekonały.

"Gotowi na wszystko: Exterminator"

Polskie kino z roku na rok jest coraz lepsze. W końcu minął smutny etap, gdzie na duży ekran trafiały tylko nieśmieszne komedie… a żeby rzeczywiście się pośmiać trzeba było wracać po raz któryś do takich tytułów jak „Chłopaki nie płaczą”, „Killer” czy „Poranek Kojota”. Coraz częściej wybieramy się na polskie produkcje, co prawda mniej ufamy komediom, ale Sfilmowani w swojej recenzji nas przekonali i damy „Exterminatorowi” szansę.

"Naznaczony: Ostatni klucz"

Pierwsze dwie części „Naznaczonego” nas zachwyciły, zwłaszcza „jedynka”. Obok „Obecności” był to tytuł, który przywrócił nam wiarę w nowe horrory. Niestety, jak to często bywa, kolejny film z serii okazał się słaby. Jakie są nasze oczekiwania względem (prawdopodobnie) ostatniego już filmu z cyklu „Naznaczony”? Szczerze… żadne. Idziemy, bo lubimy horrory, poza tym chcemy się w ostateczności… pozytywnie zaskoczyć.

"Czas Mroku" - nasz wybór miesiąca!

Tytuł, który najbardziej nas ciekawi. Gary Oldman (Winston Churchill) na trailerach prezentuje się fenomenalnie. Mamy wielkie oczekiwania, liczymy na naprawdę dobry film.

"Pomniejszenie"

Wyczuwamy, że nie wyjdzie to do końca dobrze,ale sam pomysł bardzo ciekawy. Na pewno sprawdzimy, ale nie liczymy na nic odkrywczego. Sporo osób pójdzie do kina chociażby ze względu na Matta Damona.

"Cudowny Chłopak"

Film, który porusza bardzo ważny i trudny temat względem ludzkiej inności, braku tolerancji czy swego rodzaju dramatu i tragedii postaci, które ze względu na swoją inność właśnie, spotykają się z wieloma problemami. Przeczuwamy, że łzy na sali się poleją. Liczymy na film pełen zrozumienia, współczucia i nauki również dla młodszych widzów. Krystiana nie przekonuje Owen Wilson, za którym po prostu nie przepada. Obok niego Julia Roberts, która również nie należy do ulubionych aktorek Krystiana, ale sama tematyka filmu jest po prostu ważna. I nawet aktorzy, których się nie lubi, nie powinni być przeszkodą, by dać szansę tej produkcji.

"Pasażer"

Gdy pierwszy raz widzieliśmy trailer, pomyśleliśmy, co kolejna część „Uprowadzonej”? (Nie wiem czy wiecie, ale w tym roku minie 10 lat od premiery „jedynki”). Tak czy owak, Liam Neeson wpadł w sidła jednej roli i gdzie się go nie zobaczy ma się wrażenie, że „zaraz będzie kogoś ratował”. Na plus Vera Farmiga, którą bardzo polubiliśmy w serialu „Bates Motel”.

"Atak Paniki"

Są dwie opcje. Albo „Atak Paniki” będzie mega paździerzem, albo bardzo dobrą komedią. Pomimo sporej niechęci do trailerów, chcemy to sprawdzić i przekonać się sami. Na pewno postaci Żmijewskiego i Damięckiego powodują, że do kina pójdziemy chętniej

"Wyznania Mordercy"

Raczej nie uświadczymy tego filmu w multipleksach, więc trzeba będzie szukać po kinach studyjnych. Zobaczymy. Niemniej jednak, każda japońska (czy ogólnie azjatycka) produkcja w polskich kinach to dla nas perełka.

"Wszystkie pieniądze świata"

Wokół filmu pojawiło się sporo zamieszania ze względu na usunięcie z produkcji Kevina Spacey. Aktora zastąpił Christopher Plummer. Co ciekawe dokrętki zaczęto robić, gdy film był prawie skończony. Mimo wszystko pierwsze głosy w Internecie mówią, że zmiana aktora wyszła produkcji na dobre. Liczymy na dobry thriller.

Jak widać jest aż 10 produkcji, które zaciekawiły nas w styczniu. Oprócz nich są też inne tytuły, które będziemy chcieli zobaczyć, ale raczej na jakimś VOD, Canal+ czy innym HBO Dajcie znać, na co Wy planujecie wybrać się do kina w styczniu.

Anna & Krystian Kruk

W styczniu będziemy mieli naszą pierwszą rocznicę z Cinema City Unlimited Długo zastanawialiśmy się nad tym czy zakładać karty i po roku możemy stwierdzić… „kurczę, czemu nam to tak długo zajęło”?

Zobacz inne nasze teksty.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *